Aktywny wypoczynek

SPORTY WODNE


Dobrzyń nad Wisła położony jest na wysokim prawym brzegu Wisły Jeziora Włocławskiego. Szerokość Wisły w naszej gminie posiada około 3 km dzięki czemu posiadamy najlepsze warunki w centralnej części naszego kraju do uprawiania sportów wodnych takich jak, żeglarstwo, windsurfing.

Film udostępniony dzięki Vistulasurf 🙂

SPORTY ROWEROWE

Ponadto od kilku lat organizowane w naszym mieście zawody rowerowe MTB sprawiły, ze miasto i okoliczne miejscowości stały się rajem do uprawiania tego typu sportu. Wysoki prawy brzeg rzeki Wisły rozciągając się od Płocka w kierunku Włocławka sprawia, że turyści również ci rekreacyjni zatrzymują się w Dobrzyniu nad Wisłą zaczerpnąć świeżego powietrza i podziwiać piękno serca Polski.

Wiślana Trasa Rowerowa Województwa Kujawsko – Pomorskiego

Wiślana Trasa Rowerowa jest ogólnopolskim projektem, łączącym 8 województw.
Jej celem jest utworzenie 1200-kilmetrowego szlaku rowerowego wzdłuż Wisły. Miasto
i Gmina Dobrzyń nad Wisła jest centralnym odcinkiem tego projektu z oznaczeniami R-1 oraz  licznymi punktami widokowymi na najszerszy odcinek Wisły w Polsce. Trasa w naszej gminie zaczyna się na granicy województwa mazowieckiego w miejscowości Kamienica a kończy w Zarzeczewie na granicy naszej gminy.

Szlak Turystyczny Świętego Jakuba

Szlak świętego Jakuba w Dobrzyniu nad Wisła to jedna z tras prowadząca w kierunku Santiago de Compostela grobu Apostoła. Fragment Camino Polaco, polskiej części drogi, przebiega przez województwo kujawsko-pomorskie.  Nasze miasto również znajduje się na tym szlaku, dzięki czemu odwiedzający turyści mają możliwość odpoczynku, nabrania sil na dalszą wędrówkę.